1. Tal on puudulik töökogemus

Lapsehoidja amet on raskem kui pealtnäha paistab. Lapsehoidja, kellel pole üldse eelnevat kogemust või on seda vähe, ei pruugi õigesti hinnata õigesti tööga kaasnevat vastutust ning kõiki ohte. Teie aga tahate oam kõige kallimad 100% kindlatesse kätesse jätta, eks?

2. Kestus

Püüdke välja selgitada kui pikad on olnud lapsehoidja kandidaadi töösuhted eelmiste peredega. Kindlasti on ohumärgiks kui lapsehoidja on iga pere juures käinud vaid üksikud korrad. Iga lapsevanem, kes on tegelenud hoidja otsimisega, teab, et kui leiad hoidja, kellega kõik klapib, siis tuleb teda iga hinna eest hoida!

Samuti tasub tähelepanu pöörata sellele kuidas räägib hoidja eelnevatest tööandjatest. Kui ta räägib pigem halba kui head, siis ilmselt räägib ta hiljem teist samamoodi.

3. Ta ei esita küsimusi lapse kohta

Iga adekvaatne lapsehoidja teab, et mida rohkem infot ta lapse kohta saab, seda paremini oskab ta tööks temaga valmistuda ja ning end häälestada. Ta on huvitatud, et lapsel oleks hoiu ajal temaga põnev ja hea olla. Kui aga lapsehoidja kandidaadil pole lapse vastu mingit huvi, siis võib eeldada, et ei teki seda ka hiljem.

4. Puuduvad/vähe soovitajaid

See on loogiline, eks? Kui lapsehoidjal pole soovitajaid (võiks olla vähemalt kaks) või ta üritab nende kontaktide jagamist vältida, siis öelge kohe “Ei, aitäh!” Soovitajad on lapsehoida puhul väga olulised!

5. Liiga odav/kallis hind

Kui lapsehoidja küsib keskmisest palju kõrgemat või odavamat hinda, siis peaksite võtma hetkel mõtlemisaega. Liiga kõrge hind peaks olema põhjendatud – kas kõrge kvalifikatsiooni ja kogemusega või paljude lisateenustega, mida saab Teile pakkuda.

Liiga odav hind võib tihtipeale aga viidata vähesele kogemusele või kehvadele töötulemustele eelmiste perede juures, mis on nõudluse tema teenuse järele olematuks muutnud.