Kui kätte jõuab aeg tutvustada last lapsehoidjaga, säilita lapse tavapärane graafik ja rutiin. Lapsehoidja lisandumine võiks olla tutvumise ja harjumise perioodil ainuke muutuja. Kõik muu soovitame jätta endiseks. Sellisel moel saab laps aru, et midagi hullu pole juhtunud – on vaid lisandunud uus inimene tema ellu, kellega saab mängida ja toredasti aega veeta.

Paar päeva enne tutvust soovitame lapsele rääkida, et tuleb uus, tore tädi, kes hakkab temaga mängima, õues käima ja lõbutsema. Ise ole seda rääkides rahulik ja ära näita üles mitte mingit murelikkust. Laps tajub Sinu emotsioone – kui ta peaks tundma Sinu ärevust seoses lapsehoidja tulekuga, siis mõjutab see ka tema meeleseisundit. Sama kehtib kindlasti ka lapsehoidja saabumise päeva kohta. Mida enesekindlam ja positiivsem Sina lapsehoidja tuleku suhtes oled, seda rahulikum on ka laps hoidja suhtes.

Esimesel korral kutsu lapsehoidja lihtsalt külla ja tervita teda kodus samamoodi nagu kõiki teisi külalisi Sinu kodus. See annab lapsele kindluse, et uus inimene kodus on sõber ning see aitab tal kiiremini luua kontakt lapsehoidjaga.

Ära jäta last lapsehoidjaga kohe esimesel kohtumisel kahekesi koju. Anna nii lapsele kui lapsehoidjale aega üksteisega tutvuda ja kohaneda.

Laps vajab selleks turvatunnet, mida annab talle Sinu kohalolek kodus. Jälgi neid kõrvalt ja püüa mitte sekkuda kui see just hädavajalik ei ole. Igal lapsehoidjal on enda meetodid kuidas lapsega ühine keel leida ning seda protsessi ei tasu tagant kiirustada.

Jätkake oma tavapärase rutiiniga ka lapsehoidja juuresolekul – näiteks kui lapsehoidja esimese külastuse päeval saabub kätte söömise aeg, siis tehke seda nii nagu igal tavalisel päeval. Selleks on kaks head põhjust – esiteks annab tavapärase rutiini jätkumine lapsele täiendava turvatunde. Teiseks annab see hoidjale võimaluse kõrvalt jälgida kuidas kulgeb üks või teine tegevus tavapäraselt, et seda siis tulevikus seda ise samamoodi teha.

Esimene külastus ei pea olema pikk – piisab 2-3 tunnist. Selle aja sees leia aega näidata lapsehoidjale ka teie kodu. Kui laps on piisavalt vana, siis soovitame seda isegi lapsel paluda teha.  Tutvusta talle ka olulisemaid reegleid, mis Sinu kodus kehtivad.

Pärast lapsehoidja lahkumist küsi lapselt kuidas talle uus sõber meeldis. Muidugi ei saa esimese kohtumise põhjal lõplikke järeldusi teha, kuid esialgse ettekujutuse võimalikust koostööst saad Sa kindlasti.

Ja viimane, kuid mitte väheoluline soovitus on kuulata oma sisetunnet! See punkt pikka selgitust ei vaja –  laps on Sinu kõige kallim vara ning vaevalt saad Sa rahuliku südamega teda jätta inimesega, kelle osas Sinu tunne hea ei ole.